Restauracja Zielone Słonie ♦ Restaurant „Zielone Słonie” in Poznań, Poland

♦ Scroll down for English version ♦

Kolejne miejsce znalezione przypadkiem, po tym jak liczyłam, że zdążę jeszcze pójść do Friendly Food. Z dwojga złego, wyszło mi to na dobre, ponieważ poznałam nową restauracje, która urzekła mnie najbardziej wystrojem wnętrza (notabene jak się okazuje, zaprojektowane przez osobę, którą znam; świat jest mały 😉 )

Przechodząc do meritum. Kuchnia przyjazna osobom na diecie bezglutenowej. Zaczynający swoją drogę bez glutenu się ucieszą, a Ci mający wiedzę na temat jedzenia bezglutenowego, stwierdzą od razu, że posiłki w karcie są z natury takie. W związku z tym, moim skromnym zdaniem, jest to działanie marketingowe. Ale z doświadczenia wiem, iż w takich restauracjach szef kuchni jest otwarty na modyfikowanie posiłków. W końcu „klient nasz Pan” 😉 Było i tak tym razem 🙂 Bez problemu mogłam poprosić o wyeliminowanie również mleka krowiego i nabiału z zamówionej zupy i głównego dania. Zostałam tylko poinformowana o prawdopodobnej zmianie smaku potrawy odrzucając pierwotną recepturę, co mi zupełnie nie przeszkadzało.

Na zdjęciach powyżej:

  • szczawiowy krem z kwaśną śmietaną i migdałem – oczywiście bez śmietany
  • polędwica z dorsza na fettuccine z warzywami i veloute rybnym – z ziemniakami zamiast makaronu

Podsumowując, mój pobyt w „Zielonych Słoniach” zaliczam do udanych.

http://www.zieloneslonie.pl/

One day I was too late to reach a food bar called „Friendly Food”. As a matter of fact, I had a chance to discover accidentally another place. It was a good choice. Restaurant „Zielone Słonie” surprised me by gluten-free food and it charmed me with its decorations (unexpectedly it was designed by person, who I know 🙂 )

The menu it’s like a paradise for those, who start their journey to avoid gluten (gluten-free dishes are marked with „gf” symbol). But for those, who are like professionals with this topic, it’s obvious that GF dishes which you can order in this restaurant, are naturally without gluten. That’s why I had the feeling that it was jus a marketing trick. However, I know from experience, that usually in this kind of places, chef are open to modify their meals for people like me. And this exactly like what happened! Without any problem I was able to ask to eliminated dairy products from the soup and the main course. The waitress just informed me that the food might taste differently from the original recipe. I didn’t mind. The most important thing it’s that I ate something good for my stomach 🙂

On the photos above:

  • sorrel cream soup with sour cream and almonds – without the sour cream of course
  • cod loin on the fettuccine with vegetables and fish veloute – served potatoes instead of pasta

Summarizing, my staying in „Zielone Słonie” in Poznan, Poland was quite successful.

http://www.zieloneslonie.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s